Rocking Mixer F-ROCM101
Rocking Mixer F-ROCM101
Description :
Specifications :
Operation MethodCircular
Maximum Loading Weight1 kg
Speed Range20 rpm to 230 rpm
Operation ModeTiming/continuous
Angle of Tilt-
Motor Type-
Circling diameter22 mm
Timer Setting Range0 to 999 min
Working Plate Size310×219(Common type) 240×155 (With cover)
Permissive Relative Moisture0.8
Permissive Relative Temperature5 ºC to 50 ºC
Dimension320×315×120 mm
Weight4.5 kg
Protection ClassIP21
FrequencyAC 100 V to 240 V (50/60 Hz)
Input Power40 W