Rolling Mixer F-RLRM201
Rolling Mixer F-RLRM201
Description :
Specifications :
Number of rolls7
Speed range10 to 100 rpm
Timer1 s to 24 h/continuous operation
Shaking motionRocking and rolling
Amplitude23 ± 1 mm
DisplayLCD display
Motor typeBrushless motor
Dimension(W×D×H)430x270x100 mm
Weight2.7 kg
InputAC100 to 200 V/ 50 to 60 Hz