Karl Fisher Titrator F-KFTR101
Home Titrator Karl Fisher Titrator Karl Fisher Titrator F-KFTR101
Karl Fisher Titrator F-KFTR101
Description :
Specifications :
Coulometric Titration Range10 μg to 20 mg
Coulometric Titration Polarization Current Accuracy±0.2 μA
Coulometric Titration Working Current10 mA, 20 mA, 50 mA, 100 mA
Coulometric Titration Repeatability0.5%
Power Supply± (5%+3) μA
Dimension300×235×100 mm